ZAJĘCIA

Wiemy jak ważne jest zrównoważone stymulowanie rozwoju młodego człowieka. Dzieci poprzez zabawę i zajęcia organizowane w żłobku poznają świat wszystkimi zmysłami. Doświadczają nowych bodźców niezbędnych do prawidłowego poznawania i rozumienia otoczenia – odkrywają nowe formy, dźwięki, faktury, konsystencje, smaki i zapachy.

Podczas zajęć ćwiczymy kreatywne myślenie, koordynację ruchową, motorykę małą. Wszystkie zajęcia dostosowane są do wieku oraz możliwości Dzieci.

JĘZYK ANGIELSKI

poprzez zabawy umuzykalniające, poranne przywitanie oraz czytanie książeczek codziennie obcujemy z językiem angielskim. Włączamy go do codziennych zajęć zgodnie z obowiązującym planem dydaktycznym.

WARSZTATY KULINARNE

Zajęcia, które wprowadzają dzieci w kulinarny świat smaków, zapachów i kolorów. Uczą prawidłowych nawyków żywieniowych. Dzieci przy pomocy opiekunów przygotowują drobne posiłki, przekąski. Samodzielne przygotowanie jedzenia to świetna zabawa ale również uczta dla wszystkich zmysłów! 

SENSOPLASTYKA ®

Podczas zajęć z Sensoplastyki dzieci mogą brudzić się do woli! Dotykać, ugniatać, smakować, wąchać, a co najważniejsze tworzyć bez ograniczeń. 

Podczas zajęć wykorzystywane są tylko jadalne i bezpieczne dla zdrowia produkty.

LOGORYTMIKA

Celem zajęć jest pobudzanie dzieci do mówienia poprzez zabawę. Logorytmika to przede wszystkim połączenie dżwięku, rytmu, słów i ruchu. Podczas zajęć dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych przy muzyce co pozwala na rozwijanie ich wrażliwości słuchowej oraz koordynacji ruchowej. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach i zabawach, których celem jest stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy i artykulacji.

 

CODZIENNA DAWKA RUCHU

Ruch to zdrowie, dlatego dzień zaczynamy od porannej gimnastyki. Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Budujemy tory przeszkód oraz tańczymy do ulubionych dziecięcych piosenek. 

WARSZTATY MAŁEGO ODKRYWCY

Dzieci uwielbiają eksperymenty. Zajęcia mają na celu rozbudzenie naturalnej ciekawości świata, pokazanie zależności przyczynowo -skutkowej. Ale są przede wszystkim źródłem wspaniałej zabawy! 

KĄCIK CZYTELNIKA

Przykładamy ogromną wagę do codziennego czytania i obcowania z książką. Każda pozycja w naszej biblioteczce jest przemyślana i starannie dobrana, tak aby treści w nich zawarte były odpowiednie dla naszych podopiecznych i pomagały w ich rozwoju. Wykorzystujemy elementy Bajkoterapii.